אלתר
הארגון למען העתיד הרחוק

קידום דרכים לשינוי

מסלולה של האנושות בטווח הארוך

תחומי עיסוק:

מחקר

אנחנו מבצעים מחקר, בונים את בסיס הראיות הנחוץ לשמירה על קיומה המתמשך של האנושות ועל חוסנה מול איומים פוטנציאליים. אנחנו מבצעים מחקר פנימי וכן בשיתוף פעולה עם האקדמיה ומכוני מחקר.

קידום מדיניות


אנחנו עובדים על מנת לנצל את בסיס הראיות כדי לספק למקבלי ההחלטות את הכלים, הידע והתמיכה הנחוצים ליישום מדיניות ותקנות עמידות בפני סיכונים. אנחנו משתפים פעולה עם מקבלי ההחלטות, מקיימים שולחנות עגולים, משתתפים בפורומים עולמיים, ופועלים לקידום מדיניות כוללת של הפחתת סיכונים הן בישראל והן ברחבי העולם.

קהילה

אנו עובדים לבניית קהילה של חוקרים ומקצוענים שמתאמצים לבנות עתיד טוב דרך עדשת הפחתת סיכונים. אנו מקיימים כנסים ואירועים לבניית קהילה וגם עובדים לזיהוי ולגידול הקריירות של אנשים עם יכולת גבוהה לתרום למחקר ו/או מדיניות בסיכונים גלובליים קטסטרופיים (GCR) ברמה מקומית וברחבי העולם.

קידום דרכים לשינוי

מסלולה של האנושות בטווח הרחוק

תוך שימוש בעדשת הרווחה והשגשוג האנושי של הדורות הבאים כדי להתמקד בפעולות מיידיות, אנו מקווים להדגים ולטפח דרכים שימושיות לשנות את המסלול ארוך הטווח של האנושות בטווח הקצר. אנו משתמשים בשיטות שונות כדי לזהות תחומי נושא בעלי עדיפות גבוהה, לרבות מסגרת ‘חשיבות, ישימות, מיעוט תשומת-לב (ITN)’, חשיבה בשוליים, וערך צפוי .

מוכנות למגיפות ומניעתן

מגיפות טבעיות מעמידות בסכנה את האוכלוסיה הגלובלית. הן עלולות לגבור כתוצאה מהתיישבות בבתי גידול טבעיים, ריבוי אוכלוסין, ובעיות תיאום ברמה הבינלאומית. בד בבד, הסכנות יכולות להתמעט בעזרת פיקוח ביולוגי גובר, שיפורים בטכנולוגיה הרפואית ופיתוח מהיר של חיסונים. לצדן, עלולות להיות מגפות חדשות, שיפרצו בשל שימוש בכלים ביוטכנולוגיים חדשים. תאונות במעבדות ושימוש מכוון בלוחמה ביולוגית עלולים להעמיד בסכנה את האנושות כולה. אלתר שואפים לקדם מדיניות ומחקרים שימנעו או יצמצמו את הסכנות הללו.

בטיחות ויישור בינה מלאכותית

כיום, מרבית המחקרים בתחום הבינה המלאכותית אינם מתייחסים לסכנות. אלה שכן דנים בתאונות של מכוניות אוטונומיות והטיות מוסריות של אלגוריתמים. אולם ישנן שאלות נוספות, חשובות לא פחות, שדורשות התייחסות: האם חברה אנושית עלולה להיפגע בשל תלות במערכות בינה מלאכותית? מה יקרה כשבינה מלאכותית משתווה ליכולת האנושית, ואף עוקפת אותה? אלתר שואפים לקדם מחקרים שיקדמו את הבנתנו באשר לשאלה כיצד לפתח בינה מלאכותית בטוחה.

ביטחון בריאותי

בריאות הציבור היא חלק קריטי בשימור הביטחון העולמי. הכלים שמציע תחום הביולוגיה הסינתטית (הנדסה תוך תאית) יכולים להוביל לפיתוחים רפואיים חדשים, אך גם לאיומים על כלל האנושות. תאונות ולוחמה ביולוגית עלולים להעמיד בסכנה כמות אדירה של אנשים. על ממשלות להתמודד באופן יזום עם האיום הזה באמצעות שילוב טכנולוגיות חדשות במערכי בקרה, טכנולוגיות כמו מעקב ביולוגי על ידי ריצוף מטאגנומי (metagenomic sequencing) ובקרת בטיחות האוויר בתוך הבית. כמו כן, יש להבטיח יישום רגולציה על טכנולוגיות חדשות שניתן לנצל לרעה, כמו סינתזת DNA. אלתר חוקרים פיתוחים ביוטכנולוגיים שמציעים חידושים משמעותיים למדעי החיים והרפואה אך גם מציבים סכנות שאין להתעלם מהן.

למחקרים אודות קידמה טכנולוגית

באלתר, אנו שואלים שאלות כמו: כיצד נוכל להבטיח שקידמה טכנולוגית תמשיך לשפר את חיינו? באילו דרכים קריטיות הטכנולוגיה משפרת את חיי האדם, וכיצד נוכל להבטיח שטכנולוגיות עתידיות תמשכנה במגמה ארוכת-הטווח של תרומה לביטחון, לבריאות ולאושר האנושות? אילו ארגונים ומוסדות מסוגלים לדאוג שאכן כך יקרה, וכיצד נוכל להבטיח את הישרדותם בעתיד הרחוק?

מאמרי מחקר אקדמיים אחרונים

מאמרי מחקר אקדמיים אחרונים

מחבר(ים) חלופי מודגש. מחקר חיצוני ממומן נטוי.

  • Rachum, Ram, Yonatan Nakar, Bill Tomlinson, Nitay Alon, and Reuth Mirsky. “Emergent Dominance Hierarchies in Reinforcement Learning Agents.” The International Conference on Autonomous Agents and Multiagent Systems (2024) Link
  • Rachum, Ram, Yonatan Nakar, and Reuth Mirsky. “Stubborn: An Environment for Evaluating Stubbornness between Agents with Aligned Incentives.” Workshop on Rebellion and Disobedience in AI at The International Conference on Autonomous Agents and Multiagent Systems (2023) Link
  • Winter, Christoph, Nicholas Hollman, and David Manheim. “Value alignment for advanced artificial judicial intelligence.” American Philosophical Quarterly 60.2 (2023): 187-203. Link
  • Adams-Phipps, Jupiter, et al., and Manheim, David “A systematic review of human challenge trials, designs, and safety.” Clinical Infectious Diseases 76.4 (2023): 609-619. Link
  • Liang, Chelsea, et al. and David Manheim “Managing the Transition to Widespread Metagenomic Monitoring: Policy Considerations for Future Biosurveillance.” Health security (2023). Link
  • Endevelt, Ronit, et al. “Challenges and obstacles implementing evidence-based food fortification policy in a high-income country.” Frontiers in Public Health 11 (2023). Link

אירועים:

עמיתי אלתר:

אנו שמחים לארח מעת לעת עמיתי ALTER. עמיתים עובדים עם אנשי צוות ושותפי הארגון כדי לקדם מחקר ומדיניות בתחומי המיקוד שלנו. בדרך כלל, העבודה נמשכת 6 חודשים. עמיתים קודמים ערכו מחקר טכני על למידת חיזוק התנהגות חברתי להשגת בטיחות בינה מלאכותית, ומחקר מדיניות בנושאי אבטחה ביולוגית והעשרת מלח מאכל ביוד בישראל.

בוגרים

רונה טובולסקי
עמית למדיניות