אלתר
הארגון למען העתיד הרחוק

עלינו

הארגון למען העתיד הרחוק (אלתר) היא עמותה רשומה ישראלית שעובדת לשיפור וקידום העתיד. אנו חוקרים מיישמים ומקדמים דרכי פעולה מעשיות לשיפור העתיד הקרוב והרחוק של כלל האנושות.

מאז הקמת העמותה ב2022, אנו עובדים לקדם מחקר ומדיניות שבנה עתיד טוב יותר לדורות הבאים. יש למחקר ומדיניות ישראלית השפעות רבות על החיים של אנשים נוכחים ועתידיים מסביב לעולם. אנו עובדים כדי להבטיח שההשפעה הזאת היא לטובה.

העקרונות המנחים שלנו:​

אנו מאמינים שיש לנו חובה מוסרית לבנות עולם הגון וראוי למגורים עבור האנשים כיום ועבור הדורות הבאים. אנו מאמינים שיש דרכים ברורות ומזוהות לעסוק בפרויקטים שיכולים להשפיע באופן חיובי, ושיש לתת להם יותר תשומת לב.

אנו מכירים שיש לנו זמן, כסף ומאמץ מוגבלים שבהם אנו יכולים לעבוד, ולכן מכירים בצורך לבחור בין הדרכים השונות לוודא עתיד נאה. אנו משתמשים בכלים שונים כדי לעזור לנו לזהות נושאים בעלי טרקציה גבוהה, כולל: דעת המומחים, תחזיות, ערך צפוי, חשיבה בשוליים, מסגרת ה-INT (חשיבות, ישימות, מיעוט תשומת-לב).

החלטות שמתקבלות היום משפיעות על העתיד. בעוד אנו מקווים שהחלטות וההתקדמות יהיו לטובת כל היצורים החיים, אנו גם מכירים בקיומם של חסרונות וסיכונים פוטנציאליים. העולם כולל שחקנים רעים, השלכות בלתי צפויות ואירועים קטסטרופליים. אנו תומכים בהכרה פעילה ביתרונות והסיכונים הפוטנציאליים, ומציאת אסטרטגיות חזקות למקסום היתרונות תוך הפחתת הסיכונים הפוטנציאליים.

אנו מכירים כי המדע מתפתח ושיכולים לטעות בהחלטותינו בנוגע לעדיפויות או לאפשרות להבצע. אנו מברכים בברכה על ביקורת בונה ומשוב, והקמנו מנגנונים לבדיקה מחדש מדי פעם של תחומי המיקוד הארגוניים שלנו.

הצוות

דוד מנהיים
מייסד, מנהל מחקר ומדיניות
דוד הנו חוקר מדיניות ציבוריתו מתמחה בסיכונים ביולוגיים וטכנולוגיים ובהשפעות של טכנולוגיות חדשות. הוא חקר נושאים הקשורים בנגיף הקורונה, עתיד התגובה והניטור למגפה וכן עסק בחיזוי סיכונים של AI בבנק העולמי, במועצה לסיכונים אסטרטגיים ובמכון העתיד של האנושות באוקספורד. לד”ר מנהיים יש עשרות פרסומים בכתבי עת אקדמיים החל מחיזוי טכנולוגי ושינוי חברתי ועד למחלות זיהומיות קליניות, מביטחון בריאות ועד ביולוגיה חישובית. עבודתו האחרת על ההשלכות, הסיכונים והניהול של טכנולוגיות חדשות הופיעה ב”עניינים חוץ” ובפרסומים אחרים.
נחם שפירא
מנהל תפעול

נחם הוא מנהל התפעול באלתר. בנוסף לעבודתו לדאוג שהעמותה פעולת באופן שותף ביום-יום הוא גם עובד במספר פרויקטים, במיוחד אלו שבו הוא יכול לשמש בבקיאות והרקע שלו בבריאות הציבור. טרם הצטרפותו למכון, נחם עבד לבנות מערכות בריאות ופרויקטים לקידום בריאות קהילתית ברחבי העולם. כמו כן, הוא ערך מחקר על חינוך לבריאות הציבור ועל איסוף נתונים לתכנון שירותים עירוניים. נחם הוא בוגר תואר ראשון מאוניברסיטת מרילנד (ארה”ב) ותאור שני בבריאות הציבור באוניברסיטה העברית.

אשר בראס
עמית תקנים ובינה מלאכותית

אשר הוא חוקר המתמקד בבינה מלאכותית באמצעות עדשת תקנים ואבטחת סייבר. עבודתו עם ALTER היא בשילוב עם עבודתו ב-Institute for AI Policy and Strategy (IAPS), שם הוא חוקר בצוות ממשל המחשוב. אשר שימש בעבר כראש צוות ניתוח הסייבר ב-Cynerio, סטארט-אפ בתחום אבטחת סייבר במכשור רפואי. אשר שירת כקצין אבטחת סייבר ביחידת 8200 והיה חוקר טכנולוגי בכיר במשרד ראש ממשלת ישראל. אשר הוא בעל תואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה הפתוחה.

ועד המנהל וועדת ביקורת

השותפים שלנו

אוניברסיטת חיפה I הטכניון

חברות מוסדית

אנחנו גאים להיות חברים ומשתתפים אקטיביים ב- US Artificial Intelligence Safety Consortium (AISIC) של המכון הלאומי לתקנים טכנולוגי של ממשלת ארה”ב (NIST) וב- Pandemic Action Network.

תומכינו

אנו מודים ל-Survival and Flourishing Fund אשר הבטיחו את פעילותו השוטפת של הארגון, כולל אירגון כנסים וגיוס מענקים נוספים. הקרן Effective Altruism Infrastructure Fund סיפקה את עלויות ההקמה של אלתר, בנוסף לליווי וייעוץ. בעבר קיבלנו מימון מה-Long Term Future Fund לתמיכה בעלויות מחקר ובעלויות הקמת האירגון.

 

קיבלנו בעבר מימון מקרן FTX. אנו מגנים בחריפות את פעולות ההונאה של FTX והחזרנו את רוב הכסף על פי הסכם.

שקיפות

 אלתר היא עמותה רשומה (ע”ר 580738219) אשר הוקמה חוקית לפי השם “הארגון למען קיימות ארוכת טווח וחוסן (אלתר) (ע”ר)“. הדיווחים השנתיים שלנו זמינים לקהל הרחב באתר גיידסטאר.